פקינז

גזעים שקל להכניס לדירה

אחת ההתלבטויות העומדות בפני אנשים המעוניינים לאמץ כלב היא, אילו גזעים של כלבים קל ופשוט להכניס לדירה, באופן שלא יפגע בדיירי הבית, לא יטריד את השכנים והסביבה ויאפשר לספק לכלב אזור מחייה נוח ובטוח.

באופן טבעי כשניגשים לאמץ  כלב, צריך לקחת בחשבון משתנים כמו גודל, משקל ומה הוא צריך בשביל ליהנות מסביבת מחייה נוחה ובטוחה. דירה סגורה, בלי חצר וגינה, לא מתאימה לכל כלב. ישנם כלבים הזקוקים לשטח גדול בשביל להשתולל ולהוציא מרץ ולא יכולים להיות סגורים בבית כל היום.

לכך צריך נוסיף נקודה נוספת, אם מדובר בדירה שכורה, הרי שלא כל בעל בית יסכים להכניס לדירה כלב ואם כן, אז לא מכל סוג וגזע. כלבים שיש להם נטייה להשתולל ולגרום נזק לבית, לא יתקבלו בברכה בדירות שכורות. לכן, חשוב להכיר את סוג הגזעים שכן אפשר וניתן להכניס לדירה ובפרט כשמדובר על דירה שכורה.

לפני שנציג מספר דוגמאות של כלבים מגזעים שונים שיכולים לחיות בדירות גדולות או אפילו קטנות ללא שום בעיה, נציג מספר נקודות שיספקו הסבר למה חשוב למצוא כלבים מגזעים המתאימים למחייה בבית.

נקודות חיוניות לצורך החזקת כלב בדירה

בראש ובראשונה, גודל הכלב. זה אולי ייראה פשטני, אך כלב גדול ושמן, יכול לתפוס הרבה מאוד מקום, התנועות שלו יהיו מסורבלות ויהיה לו מאוד קשה להתנייד בדירה. לבעליו יהיה מאוד קשה לטפל בו. לכן מוטב שכלב כזה יגדל בבית גדול ופתוח.

שנית, ישנם כלבים ביתיים, כאלה שכל מה שהם מחפשים זה מקום לישון בו ולא מעבר לכך. לעומתם, ישנם כלבים שצריכים להוציא אנרגיה כל הזמן, אחרת הם עלולים להתמודד עם בעיות התנהגות. זה אפשרי בבתים עם חצר וגינה ולא בדירה.

שלישית, ישנם כלבים שמיועדים יותר לבתים פרטיים, בין אם זה כלב שמירה ובין אם זה כלבים אחרים, ולא לדירות. לעומתם, ישנם כלבים שיפחדו לשהות בחוץ לבדם ולכן הם ייהנו יותר בדירה סגורה עם בעליהם.

דוגמאות לכלבים המתאימים לדירות

פקינז הוא דוגמא טובה לכלב שמתאים לדירה ולא בהכרח לבית פרטי עם חצר או גינה. מדובר בכלב קטן מימדים, ביתי, כלב שאוהב להתפנק על בעליו, מסתדר טוב מאוד עם ילדים, הוא מאוד חברותי וטוב מזג.

חוץ מפקינז אנחנו יכולים למצוא כלבים כמו פודלים, ג'ק ראסל, פומרניאן, מלטיפו, בישון, וכן גולדן דודל. אלו כלבים יותר קטנים, שקטים רוב הזמן, חמים ואהובים. הם ייהנו יותר בדירות מאשר בבתים פתוחים. יהיה הרבה יותר קל לטפל בהם וכן הם יכולים להתאים לדירות שכורות מבלי שהבעלים יחששו מכניסתם ושהותם במבנה.

לפני סיום חשוב לציין, כל זה תלוי כמובן בשאלה איך מטפלים בכלב, איזו סביבת מחייה נותנים לו ועד כמה הוא מרגיש בטוח בבית ועם בעליו.

 פקינז

 

 

עוד כתבות מעניינות:

סימן שאלה
בלוג

מהו הסכם חיים משותפים ומדוע אתם זקוקים לו?

הסכם לחיים משותפים הוא מסמך משפטי המיועד לזוגות לא נשואים החיים יחד. הסכם זה מפרט את הזכויות והחובות של כל אחד מבני הזוג, בדומה להסכם ממון שנערך לפני נישואין. הוא מספק מסגרת ברורה להיבטים שונים של מערכת היחסים, כולל הסדרי רכוש, בעלות על נכסים וחלוקת נכסים והתחייבויות במקרה של פרידה. על ידי הגדרת תנאים אלה מראש, הסכם לחיים משותפים מסייע במניעת אי הבנות וסכסוכים.

זוגיות טובה
בלוג

כיצד תקשורת זוגית יכולה לשפר את מערכת היחסים שלכם?

יצירת מערכת יחסים מספקת ובריאה היא מסע הדורש מסירות, כבוד הדדי ובעיקר תקשורת יעילה. אמנות התקשורת הזוגית היא יותר מסתם החלפת מילים; מדובר בהבנת הרגשות, הרצונות והצרכים של האחר. במאמר זה, שכותרתו "כיצד תקשורת זוגית יכולה לשפר את מערכת היחסים שלכם?", אנו צוללים אל מהות התקשורת בין בני זוג. אנו חוקרים את חשיבותה, מציעים עצות מעשיות לשיפור ההיבט החיוני הזה של מערכת היחסים שלכם ומאירים כיצד תקשורת משופרת יכולה להעמיק את הקשר שלכם, ולהוביל לשותפות מספקת ואוהבת יותר.

בלוג

נשנושים לתוך הלילה

רעבים? אוהבים להתפנק עם אוכל מבחוץ? יש לנו שלל המלצות טעימות במיוחד, שגם השעה המאוחרת ביותר לא תימנע מכם להשיג את הנשנושים האלה! כך שגם

בלוג

מדוע כל משרד זקוק למדפסת משולבת

ככל שהעולם הארגוני הופך יותר ויותר לדיגיטלי, לא ניתן להתעלם מהחשיבות של ציוד עסקי יעיל, איכותי וגמיש. תארו לעצמכם שיש לכם מכשיר יחיד שלא רק