הדפסת תלת מימד

הדפסת תלת מימד היא תהליך של יצירת אובייקטים מוצקים תלת מימדיים ממודל תלת מימד דיגיטלי. מדפסת התלת מימד היא המכונה שמבצעת את התהליך הזה.

ניתן לסווג מדפסות תלת מימד לפי שיטות הייצור שלהן: תוסף או חיסור. ייצור תוסף כרוך בבניית שכבות של חומר עד להשגת הצורה הרצויה, ואילו ייצור חיסור חותך חומר כדי ליצור את הצורה הרצויה.

הדפסת תלת מימד היא תהליך של יצירת אובייקטים מוצקים תלת מימדיים מדגם דיגיטלי. הוא משמש לעתים קרובות בתעשיית הייצור ליצירת אבות טיפוס, אך יש לו גם יישומים בתחומים אחרים כגון אדריכלות, אורתוטיקה ותותבות, הנדסה אזרחית ואמנות.

 

התהליך מתחיל בהכנת מודל התלת מימד במחשב

הנתונים נשלחים לאחר מכן למדפסת שיוצרת אובייקט מהנתונים.

מדפסות התלת מימד הראשונות הומצאו על ידי צ'אק האל ב-1983 והן הצליחו להדפיס מודלים תלת מימדיים מפלסטיק. כיום יש לנו חומרים מתקדמים יותר שניתן להשתמש בהם – כמו מתכות או קרמיקה – שמביאים להדפסות באיכות הרבה יותר טובה.

מדפסות תלת מימד עוקבות אחר ההוראות מתוכנת המחשב כדי לבנות שכבה אחר שכבה של חומר עד להשלמת האובייקט.

מדפסות תלת מימד משמשות בתעשיות רבות, כגון אדריכלות ועיצוב רכב, הנדסה, חינוך ובידור. הם משמשים גם לייצור תותבות לאנשים שאיבדו את גפיים או חלקי גוף אחרים בגלל פציעה או מחלה.

הדפסת תלת מימד היא תהליך של יצירת אובייקטים מוצקים תלת מימדיים ממודל דיגיטלי. טכנולוגיה זו מאפשרת יצירת אב טיפוס מהיר וייצור בעלות נמוכה של חלקים, כלים והתקנים.

התהליך מתחיל במודל תלת מימד של האובייקט שיודפס. לאחר מכן, הקובץ הדיגיטלי נחתך למאות או אלפי שכבות. לאחר מכן כל שכבה נשלחת למדפסת התלת-ממד שבה היא בנויה והשכבה הבאה מתווספת עד שהאובייקט כולו נוצר.

 

הדפסת תלת מימד היא תהליך של יצירת אובייקטים מוצקים תלת מימדיים מקובץ דיגיטלי

זה ידוע גם כטכנולוגיית ייצור תוסף. האובייקט נוצר על ידי הנחת שכבות עוקבות של חומר עד להשלמת האובייקט.

התהליך מתחיל במודל תלת מימדי של האובייקט שעוצב בתוכנות תכנון בעזרת מחשב, כמו SolidWorks או Autodesk Maya. ניתן ליצור את הדגם באמצעות סריקה תלת מימדית, תוכנת מידול תלת מימד, או תוכנת פיסול תלת מימד.

מדפסות תלת מימד מגיעות בצורות ובגדלים שונים ויכולות ליצור חפצים מחומרים רבים ושונים, כולל פלסטיק, מתכות, מוצרי מזון וחומרים ביולוגיים כמו חלבונים ותאים.

האתר המימד הרביעי מציע כל מיני מנורות ומתנות בתלת מימד. בנוסף הוא מציע גם שירותי הדפסה בתלת מימד ומתחייבים לשירות הזול ביותר בישראל.

 

עוד כתבות מעניינות: