המדריך לבחירת מתנה ממותגת

החג מתקרב ויש לך רצון למצוא לעובדים שלך מתנה ייחודית שתהיה עבורם משמעותית, אך גם תהיה ממותגת בו זמנית? אילו מתנות כדאי לתת ללקוחות לקראת חג משמעותי כדי שיזכרו את העסק לטובה? הכנו עבורך כתבה שתענה על כל השאלות, כולל רשימה למתנות מומלצות לעובדים ומתנות מומלצות ללקוחות.

 

למה בכלל לתת מתנה ממותגת?

לאורך כל השנה יש ציוני דרך שונים וכמעסיקים אנו נדרשים לציין אותם בדרך כזו או אחרת. הציפייה של העובדים והלקוחות שיהיה יחס מסוים שהוא אחר בתקופת חג או אפילו תקופת משבר, היא ציפייה מתבקשת. בסופו של יום גם הלקוחות וגם העובדים הם המנוע שמפעיל את העסק, הם אלה שהופכים אותו למוצלח, ועסק שיודע להעריך זאת גם משקיע מחשבה באופן שבו הוא יאמר תודה.

כמובן שיש את החגים הגדולים בהם העובדים מצפים לקבל מתנה משמעותית יותר, אך הלקוחות לא תמיד מצפים לקבל מאתנו מתנה, ואם היא אכן ניתנת, היא מתקבלת בברכה רבה על עצם המחשבה.

 

אילו מתנות כדאי לתת לעובדים?

העובדים הם הכוח המניע של העסק ולכן בחגים משמעותיים כדאי לחשוב לעומק איזו מתנה תהיה שימושית עבור רובים, וכמובן שמומלץ למתג אותה עם לוגו החברה ואף להוסיף לה תמונה או משפט מחמם לב. ההמלצה היא לבחור במתנה שימושית – לחנוכה למשל ניתן לתת מתנה חנוכייה מיוחדת ויוקרתית מאבן, לפורים פרלינים מעוצבים וטעימים במיוחד, לחג השבועות זה יכול להיות ליקר או יין מעולה, ולחגים נוספים ניתן לתת מארז של שמן זית ומוצרים טעימים ואיכותיים נוספים.

 

אילו מתנות כדאי לתת ללקוחות?

מגוון המתנות ללקוחות יכול להיות רחב וזאת בשל העובדה שיש עסקים עם מספר מצומצם של לרקוחות גדולים ויש עסקים עם כמות גדולה של לקוחות קטנים. כמובן שלא יהיה ניתן לתת לכולם מתנה גדולה ואיכותית, אך אם מדובר על חברה בה יש מספר מצומצם של לקוחות, מומלץ לחשוב על מתנה משמעותית, בטח כאשר מדובר על חגים כמו ראש השנה ופסח. ניתן לשלוח להם מתנות ממותגות ייחודיות כמו למשל מוצרי אבן ירושלמית, מוצרים אלקטרוניים מגוונים ושימושיים במיוחד, כמו למשל שעון ספורט או אפילו פלאפון.

כאשר מדובר על המון לקוחות קטנים, כמובן שהמתנה תהיה קטנה יותר אך היא יכולה להיות שימושית במיוחד. זה יכול להיות עט ממוחזר מתירס, זה יכול להיות לוח שנה קטן אותו תולים על המקרר ויש בו הקדשה מהעסק, זה יכול להיות נר ריחני או כל מוצר אחר שיחמם למקבלו את הלב.

 

כיצד המתנה הופכת גם למוצר פרסומי?

כאשר אנו נותנים מתנה ללקוחות או לעובדים, אנחנו ממתגים את החברה כחברה שחושבת קודם כל על מי שנמצא שם עבורה לאורך כל השנה. כאשר המתנה איכותית או שימושית במיוחד, אנו למעשה מסייעים למיתוג החברה באמצעות מוצרי פרסום שונים. ככל שהמתנה תהיה שימושית ויעילה יותר, כך אותו לקוח יעשה בה שימוש, ככל שהו יעשה בה שימוש, גובר הסיכוי שמישהו אחר בסביבתו יעשה בה גם שימוש וייחשף למיתוג, ללוגו או לכיתוב שעל המתנה, או אפילו ישאל לגביה שאלה. האפקט החיובי של המתנה נרחב, אך הוא קודם כל נועד כדי להגיע רגע תודה ללקוחות ולעובדים שהם נמצאים אתנו שם לאורך כל השנה.

לסיכום, מומלץ לבחור מתנה ממותגת על פי מועד מתאים בשנה, ויש לעשות הפרדה בין לקוחות ובין עובדים, כמו גם הפרדה בין חגים משמעותיים לעומת ציוני דרך שונים לאורך כל השנה.

עוד כתבות מעניינות: