כתיבת מזוזות, תפילין וספרי תורה בקדושה וטהרה

התורה היא הלב של העם היהודי, מה שליווה אותו ומחזיק אותו לאורך כל ההיסטוריה. אין עוד עם בעולם כמו העם היהודי שדבק בכל נפשו ובכל מאודו בתורה ובמצוות, ולו ברמה הכי בסיסית, עם כל הלב והנשמה.

לכן, כמו שהתורה והמצוות שומרים עלינו – עלינו להשקיע גם בהם ולבחור בשירותי כתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות בדרך המהודרת ביותר.

 

שירותי כתיבת סת"ם בקדושה וטהרה

כתיבה של סת"ם, שזה ראשי תיבות של ספרי תורה, תפילין ומזוזות, אינה כתיבה רגילה. היא מצריכה מהכותב להיות יהודי שומר תורה ומצוות ירא שמיים שמקפיד על מצווה קלה כבחמורה. הוא חייב לכתוב בצורה מדויקת על פי התנאים והסטנדרטים הקפדניים והגבוהים ביותר מבחינת כללי כתיבת סת"ם. כל אות צריכה להילקח בחשבון ולהירשם בצורה מדויקת ביותר. סופרי סת"ם מקדישים על מלאכה זו זמן רב להתלמדות, התנסות והתמחות עד שיוצא מוצר גמור, מושלם בכליל השלימות. אין זה פלא ששירותי כתיבת סתם אינם דבר של מה בכך בכל הנוגע לתשלום.

 

כתיבת ספרי תורה

יהודים רבים בוחרים להזמין ספר תורה לעילוי נשמת קרוביהם שנפטרו. בדרך כלל, משפחה בוחרת להנציח את זכר יקיריה באמצעות השכרת שירותי כתיבת ספר תורה מסופר סת"ם מקצועי וירא שמים, שיכתוב ספר תורה לעילוי נשמת אותו יהודי שנפטר. את ספר התורה נוהגים להוביל בשירים, ריקודים והמון עם בשמחה וכבוד מביתם של המשפחה ששכרה את השירות עד לבית הכנסת או בית המדרש שם מכניסים את ספר התורה לארון הקודש.

מחיר כתיבת ספר תורה לעילוי נשמת יכול להשתנות בשל כמה פרמטרים – רמת ההידור, רמת הכתיבה והשם הטוב של סופר הסת"ם. מחירו של ספר תורה יכול לנוע בין 90 אלף שקלים עד 150 אלף שקלים בממוצע, אך ייתכן ויעלה אף יותר בשל תנאים מסוימים.

 

כתיבת מזוזות

כאשר נכנסים לבית חדש, ובמיוחד לאחר רכישה, נהוג לערוך אירוע חגיגי ולערוך את טקס הנחת המזוזות בדלת הראשית ובשאר חדרי הבית. זכות ההתקנה של המזוזות בבית שומרת על הבית מבחינת קדושה, ומוסיפה אווירה רוחנית גדולה יותר לבית.

כמה עולה מזוזה? זה תלוי כמובן בקלף, בבית המזוזה – עד כמה הוא מיוחד ויוקרתי או פשוט וסטנדרטי, באיכות הכתיבה ובמומחיות של הסופר. מחיר של מזוזה "פשוטה" או "סטנדרטית" יכול לנוע בין כמה מאות בודדות של שקלים, ועד אלף שקלים ואף יותר למזוזות יוקרתיות, מהודרות ומושקעות יותר עם בית מזוזה גדול, יוקרתי ומעוצב.

 

החשיבות בהידור מצוות סת"ם

ראוי ביותר להדר במצוות ולהזמין ספרי תורה, תפילין ומזוזות מהודרים ועשויים כהלכה. רק אצל סופר סת"ם ירא שמיים שמקפיד על כל מילה ומילה יכול להבטיח לכם מוצר איכות עם קדושה וטהרה. בפעם הבאה שאתם רוצים לשאול כמה עולה מזוזה או כשאתם רוצים להזמין ספר תורה לעילוי נשמת, כאן תמצאו את זה!

 

עוד כתבות מעניינות: