סימני מסחר – מה הם ומה החשיבות שלהם?

כל ילד שתשאלו אותו איך נראה הלוגו של קוקה קולה, הוא ידע להסביר ולהציג לכם אותו. זה נכון גם לגבי לוגואים של חברות כמו מקדולנדס, אפל, מייקרוסופט, וכל חברה מוכרת אחרת. באופן טבעי, אם תשאלו אנשים מבוגרים, בעלי מקצוע בתחומים שונים, לגבי לוגואים של חברות בתחום העיסוק שלהם, הם ידעו לזהות ולהציג אותם, וכן ידעו לקשר אותם לחברות המתאימות.

זו החשיבות של לוגואים ושל סימני מסחר באופן כללי. סימני מסחר הם סמל, בין אם הוא גרפי ובין אם הוא מילולי, השייך לחברות וארגונים מסוימים באופן בלעדי ומאפיין אותם. כשחברת מקדולנדס החליטה ש-M מוזהב זה הסמל המסחרי שלה, היא עשתה זאת אחרי תהליך חשיבה רציני ומעמיק, מתוך כוונה לייצר לוגו, סימן מסחרי, שיהיה קל לזהות אותו ויהיה קל ללקוחות ולכל גורם אחר להזדהות עם המסר שהוא מעביר.

סימני מסחר, כאמור, הם סימנים בלעדיים השייכים לחברות והשימוש בהם על ידי גורמים אחרים, ללא אישור, הוא אסור. לכן כל מי שיוצר סימן מסחרי מסוים ומבקש להשתמש בו, צריך גם לרשום אותו ולרשום את עצמו כבעלים שלו. כך איש לא יוכל לעשות בו שימוש ללא רשות, בוודאי שלא לצרכים עסקיים.

מה מאפיין סימני מסחר?

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות רבות של סימני מסחר אשר משמשים חברות וארגונים מסוגים שונים, מקומיים או בינלאומיים. סימנים אלו, כאמור, יכולים להתאפיין בטקסטים שונים, אלמנטים גרפיים, תמונות ודברים אחרים. כל בעל עסק יכול לבחור כיצד לעצב סימן מסחרי בו הוא יכול להשתמש.

חשוב לציין, ישנן חברות אשר רושמות יותר מסימן מסחרי אחד. למשל, אם לחברות יש מותגים מסוימים להן הם יצרו סימן מסחרי מיוחד, אזי שהם ירצו לרשום אותו בנפרד מהסימן המסחרי של החברה, על מנת שיוכלו לשווק אותו באופן ייחודי ולעיתים אפילו בנפרד מחברת האם.

מה החשיבות של סימני מסחר?

יש לא מעט חשיבות לנושא של סימני מסחר, הן בהיבטים של שיווק ופרסום אך גם בהיבטים אחרים.

כפי שציינו קודם לכן, סימני מסחר שייכים באופן בלעדי לגורם להם הסימנים שייכים ורשומים על שמם. על כן, אם מישהו אחר עושה בהם שימוש באופן לא חוקי, אפשר להגיש נגדו תביעה על כך. זה נכון בהקשר של פרסום ושיווק וזה נכון גם בהקשר של חיקוי או זיוף מוצרים תחת אותו סימן מסחרי.

מצד שני, יש גם אחריות מסוימת לסימני מסחר. אם חברה משתמשת בסימן מסוים והיא מוכרת תחת הסימן הזה, הרי שכל פעם שהיא תבצע פעולה, אזי שאותו סימן צריך להופיע במסמכים הרשמיים ובאופן טבעי החברה תקושר אל אותה פעולה בגלל זה. יש לה אחריות מסוימת כלפי הצרכנים וכלפי כל גורם אשר בוחר להשתמש במוצרים ובשירותים שלה.

 

עוד כתבות מעניינות:

זוגיות טובה
בלוג

כיצד תקשורת זוגית יכולה לשפר את מערכת היחסים שלכם?

יצירת מערכת יחסים מספקת ובריאה היא מסע הדורש מסירות, כבוד הדדי ובעיקר תקשורת יעילה. אמנות התקשורת הזוגית היא יותר מסתם החלפת מילים; מדובר בהבנת הרגשות, הרצונות והצרכים של האחר. במאמר זה, שכותרתו "כיצד תקשורת זוגית יכולה לשפר את מערכת היחסים שלכם?", אנו צוללים אל מהות התקשורת בין בני זוג. אנו חוקרים את חשיבותה, מציעים עצות מעשיות לשיפור ההיבט החיוני הזה של מערכת היחסים שלכם ומאירים כיצד תקשורת משופרת יכולה להעמיק את הקשר שלכם, ולהוביל לשותפות מספקת ואוהבת יותר.

בלוג

נשנושים לתוך הלילה

רעבים? אוהבים להתפנק עם אוכל מבחוץ? יש לנו שלל המלצות טעימות במיוחד, שגם השעה המאוחרת ביותר לא תימנע מכם להשיג את הנשנושים האלה! כך שגם

בלוג

מדוע כל משרד זקוק למדפסת משולבת

ככל שהעולם הארגוני הופך יותר ויותר לדיגיטלי, לא ניתן להתעלם מהחשיבות של ציוד עסקי יעיל, איכותי וגמיש. תארו לעצמכם שיש לכם מכשיר יחיד שלא רק

בלוג

איך בוחרים מקום לניכיון צ'קים?

בעולם העסקים הדינאמי אותו כולנו מכירים, עסקים יכולים למצוא עצמם מתמודדים עם שלל תרחישים של חוסר במזומנים. זה יכול לקרות להם עקב התנהלות כלכלית לא