עיצוב מינימליסטי מודרני לבית פרטי

אנו חיים בעידן בו עיצוב מינימליסטי נחשב לעיצוב יוקרתי, בעוד שבעבר המינימליזם היה סמל לדלות. פעם, ככל שהבית היה מרוהט, מקושט ומלא יותר – כך אותו אדם היה נחשב לעשיר יותר, אך המגמה היום היא של מיעוט רהיטים ושל תכנון מוקפד שיוצר חלל מעוצב באופן מדויק. איך יוצרים את העיצוב הייחודי ועדיין שומרים על יוקרה ומה זה בדיוק עיצוב בסגנון מינימליסטי ומהם הקווים המנחים שלו? הכנו עבורך מידע וטיפים שיסייעו לעצב את הבית המושלם. 

מהו עיצוב מינימליסטי ומתי הטרנד תפס תאוצה?

עד שנות ה-2000 היה נהוג לעצב בגרוטסקיות, להעמיס ריהוט ופריטי נוי, תמונות ומוצרים שונים שהפכו את החלל לעמוס, כמובן בצורה מעוצבת. שלא בישראל היה נהוג אפילו לעצב את הקירות עם טפטים ולמעשה כל מילימטר בחלל היה מעוצב בצורה כזו או אחרת. ברבות השנים תחום העיצוב שינה כיוון וניתן היה לראות כיצד פחות ריהוט ויותר דיוק הפכו לטרנד החדש שרק הלך והשתדרג עם השנים. אין זה אומר כמובן שמספיקה ספה או שולחן כדי לעצב חלל, להיפך – יש חשיבה מעמיקה בהרבה כאשר מעצבים חלל באופן מינימליסטי. 

העיצוב המינימליסטי כולל בדרך כלל צבעים בהירים ודהויים כאשר הצבע הלבן מהווה חלק בלתי נפרד מסגנון זה. הגוונים הבהירים מסייעים ליצור חלל נקי, מאוורר ואפילו טהור במידה מסוימת, כאשר בדרך כלל זוהי הכוונה מאחורי העיצוב המינימליסטי. נעשה הרבה שימוש באור בעיצוב, כאשר גופי תאורה הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב, כמו גם השימוש באור הטבעי. לרוב, פריטים שונים של הבית יהיו מוסתרים בתוך אחסון מעוצב בחלל, העיצוב צריך להיות באלמנטים זהים אשר מתכתבים זה עם זה, החל מהרצפה ועד לקירות, המנורות והריהוט.

ההבדל בין עיצוב מינימליסטי בבית ובדירה

קיים הבדל גדול בין עיצוב מינימליסטי בדירה או בבית, כיוון שמדובר בחללים שונים לגמרי. בדירה יש פחות מקום לשחק עם האור והחלל ובבית הפרטי ישנן יותר אפשרויות, אך בשני המקרים העיצוב אפשרי לגמרי, במיוחד כאשר חושבים על הדירות היוקרתיות והיפות שבונים כיום. 

יש קווים מנחים מאוד ברורים לעיצוב המינימליסטי, ואם עוקבים אחריהם מובטח כי הוא יהיה מוצלח. קודם כל האמרה המפורסמת של פחות הוא יותר בהחלט שולטת בעיצוב מסוג זה, אך יש להבין מהו פחות, כיוון שאין הוא אומר דווקא דלות. הריהוט צריך להיות נוח, פרקטי, יוקרתי והוא צריך להתאים לצבעים של הבית. האור צריך להיות מודגש ומושקע, יש השקעה בוילונות ותריסים, יש מחשבה על יצירת גופי עיצוב גבס או נישות לפריטי נוי ויש לחשוב על תמונות שיהיו מתאימות מבחינת העיצוב והגודל. 

איך מעצבים מינימליסטי בבית פרטי גדול? 

כאשר מבצעים עיצוב בתי יוקרה בסגנון מינימליסטי כדאי לפעול על פי כמה טיפים מוצלחים שמסייעים להפוך כל חלל למקום שנעים לשהות בו. ראשית, כדאי לדעת כי מינימליסטי הוא לא דווקא עיצוב קר, אפשר לבצע אותו עם צבעים חמים במיוחד. ניתן לעשות שימוש בצבעים נעימים בקירות או בפרקט כד ליצור חלל יוקרתי, חמים ועדיין מינימליסטי. כדאי לבחור אלמנט אחד שיהיה מרכז החלל ולהשקיע בו את מלוא העיצוב. זו יכולה להיות פינת ישיבה מהממת או נברשת ייחודית, העיקר שהפריט יהיה המרכז ושאר האלמנטים והרהיטים יהוו לו השלמה. 

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

נשנושים לתוך הלילה

רעבים? אוהבים להתפנק עם אוכל מבחוץ? יש לנו שלל המלצות טעימות במיוחד, שגם השעה המאוחרת ביותר לא תימנע מכם להשיג את הנשנושים האלה! כך שגם

בלוג

מדוע כל משרד זקוק למדפסת משולבת

ככל שהעולם הארגוני הופך יותר ויותר לדיגיטלי, לא ניתן להתעלם מהחשיבות של ציוד עסקי יעיל, איכותי וגמיש. תארו לעצמכם שיש לכם מכשיר יחיד שלא רק

בלוג

איך בוחרים מקום לניכיון צ'קים?

בעולם העסקים הדינאמי אותו כולנו מכירים, עסקים יכולים למצוא עצמם מתמודדים עם שלל תרחישים של חוסר במזומנים. זה יכול לקרות להם עקב התנהלות כלכלית לא