שירותי קלדנות

חלק מרכזי במחשוב של כל תהליך הוא החלק שבו מזינים את הנתונים אל המחשב. הנתונים הללו יכולים להיות מסמכים סרוקים שצריך לקודד, כתב יד שצריך להקליד לפורמט דיגיטלי, נתונים חשבונאיים שיש להזין לתוכנה חשבונאית או כל סוג אחר של נתון. הזנת הנתונים הללו יכולה לדרוש עבודה רבה ובעבודה רבה זה יכול להגיע גם לכדי הקמת צוות של קלדנים שעובדים במשרה מלאה, או לחילופין שכירת שירותי קלדנות מחברה מתמחה.

freepik

מה כוללים שירותי קלדנות?

עבור רבים, קלדנות היא אותה פעולה שמבוצעת בבתי משפט למשל, כאשר מתנהל דיון וישנה קלדנית המקלידה את כל הנאמר באולם הדיונים אל תוך המחשב. זהו כמובן רק סוג אחד של קלדנות, אבל בפועל מדובר בכל פעולה שמיועדת להזנת נתונים למחשב באמצעות המקלדת – כל שירות שמיועד לספק את התועלת הזאת הוא שירות קלדנות. כך למשל, ישנם ארגונים רבים, ממשלתיים ופרטיים, המעוניינים להזין את כל תיקי המסמכים שלהם אל מערכת מחשב אחת. בתהליך זה נדרשת פעולה של סריקת כלל המסמכים, אך בכדי שניתן יהיה לאתר כל מסמך בתוך מערכת המחשב, עבור כל מסמך סרוק כזה, יש להזין מספר מזהה לתיק וקוד מסמך עם אפשרות להקלדת נתונים נוספים כמו תאריך למשל. גם במקרה זה של קידוד מסמכים למחשב, מדובר בסוג של שירותי קלדנות.

מהם הפרמטרים החשובים בגיוס שירותי קלדנות?

ובכן, בכל פעולת קלדנות ישנם שני פרמטרים שהם חשובים יותר מכל פעולה אחרת: מהירות ודיוק, או יותר נכון, דיוק ומהירות. המטרה היא להשלים כמה שיותר משימות קלדנות בפרק זמן נתון, אבל מבלי לגרוע כהוא זה מרמת הדיוק של הנתונים. זאת אומרת שכאשר אתם שוכרים שירותי קלדנות מספק חיצוני, עליכם לבחון בדיוק את היכולות האלה שלו וכאשר אתם סוגרים איתו עסקה סביב השירותים שיסופקו לכם, אתם רוצים לעגן בדיוק את שני הפרמטרים הללו כהתחייבות של הספק כלפיכם. ישנם כמובן פרמטרים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים לפרויקטים מסוימים יותר מאשר לאחרים, כמו למשל הכרת שפות זרות, הקלדה עיוורת במידה ומדובר בהקלדה של טקסטים שלמים וכן הלאה, אבל בסופו של דבר, זה תמיד מתמצה ברמת הדיוק ורמת המהירות של ההקלדה.

לחילופין, ישנם גם פרויקטים של קלדנות, המבוססים על הקלדת טקסטים. שירות זה שכיח מאוד למשל אצל עורכי דין שעבורם שירותי קלדנות הם חלק מהפעילות השוטפת שלהם לצורך הקלדת מסמכים משפטיים למיניהם. בקטגוריה זו אפשר להכליל גם שמאים, מהנדסים ובעלי מקצוע אחרים העוסקים בגיבוש מסמכים רשמיים ונדרשים לגורם מקצועי שיכול להקליד עבורם כמויות גדולות של טקסטים במהירות גבוהה וברמת דיוק גבוהה. איך שלא נסובב את זה, שני הפרמטרים החשובים ביותר שעליהם יש להקפיד בהזמנת שירותי קלדנות, לעיתים גם במחיר מעט יותר גבוה, הם מהירות ההקלדה ורמת הדיוק שלה.

עוד כתבות מעניינות:

התפתחות ההפרעה הנרקיסיסטית

הפרעת אישיות נרקיסיסטיתנחשבת להפרעת האישיות של המאה ה-20 והולכת איתנו גם למאה ה-21. ביטוי שהתחיל פרויד. אהב להשתמש במיתולוגיה היוונית – אדיפוס, אלקטרה. ההגדרה שלו

הפרעות אישיות

קריטריון C– הימנעות מאמץ עקבי להימנע מגירויים הקשורים באירוע (לא ללכת לסרטים שקשורים, לדוג') קריטריון D– שינויים במחשבה ובמצב הרוח לפחות שניים מבין השינויים השליליים

מה צריך לקרות בתהליך ההתמודדות?

מה צריך לקרות בתהליך ההתמודדות? לשקם תחושת רציפות קוגניטיבית, רגשית וכו'. ממד הזמן מתי ניתן להבין שמדובר בבעיה שמצריכה טיפול פסיכולוגי? האם יש דרך, באמצעות

Major depressive disorder

    הופעה חוזרת של אפיזודות שהולכות ומתארכות. דיכאון כבד(משך אפיזודה: 6-9 חודשים). פעמים רבות מופיע יחד עם חרדה (קו-מורבידיות גבוהה, כלומר, סיכוי גבוה להצלבה).

תופעות נוספות פחות שכיחות שנכללות ב-OCD

טיפול לפי המודל הפסיכואנליטי (פסיכודינאמי) פחות נפוץ להפרעה זו. מתעסק יותר בלמה, למה אנחנו מגיעים למחשבות כאלה ודווקא מסוג כזה של תוכן. מחשבות טורדניות משקפות

מהי הפרעה טורדנית כפייתית –OCD?

  מחשבות טורדניות, אובססיות – רעיונות, דימויים או מחשבות שמשתלטות על התודעה ולא ניתן לשלוט עליהן (מראה לנו קטע מהסרט "As good as it gets").