תפקידיו העיקריים של מודד מוסמך בדרום

 

בכל פרויקט בניה יש מגוון רחב של אנשי מקצוע ובעלי תפקידים הלוקחים חלק בפרויקט. בין התפקידים החשובים ביותר הוא מודד מוסמך בדרם. לא משנה אם מדובר בבית פרטי, גורד שחקים, בניין משרדים, בית מלון או קניון, לפנ שמתחילים בכלל לבצע תכנון של הפרויקט, צריך מודד מוסמך מחברת היחידה למדידות של המודדים. תפקידו של המודד כשמו כן הוא – למדוד את השטח בצורה מקצועית. בשלב הראשון המודד מודד מדידה ראשונית ואז הוא עובר לשלב של ניתוח כלל הנתונים. את הנתונים הללו המודד מעביר לבעל מקצוע לא פחות חשוב שלוקח מלא בפרויקט והוא כמובן האדריכל. בין השאר, תפקידו של האדריכל הוא לבנות את הגרמושקה. התכנית הראשונית והבסיסית ביותר של הפרויקט. לאחר מכן אנחנו מעבירים את התכנית הזו לרשות המקומית או לעירייה ועל הבסיס שלה אנחנו מקבלים את היתרי הבניה. זו אחת הסיבות שתפקידיו של מודד מוסמך בדרום הם סופר קריטיים.

 

מה עוד הוא מבצע בשטח?

אחרי שנקבל היתרי בניה, שוב עלינו לקרוא למודד שבחרנו במטרה שיסמן את השטח עבור הקבלן. הנקודות שהוא מסמן מסמנות לביצוע הקידוחים ולבניית היסודות. שוב, תפקיד חשוב וקריטי להמשך הפרויקט. בפעם השלישית יגיע מודד מוסמך בדרום לוודא כי כל היסודות הנוחו כמו שצריך ובצורה תקינה על פי התכנית של האדריכל. כל הפרויקט יושפע מזה ולכן שוב אפשר להסיק מכך את החשיבות של המודד. במידה והיסודות לא הונחו במקום, יש להרוס אותם ולעתים אף לבנות אותם מחדש. בסיום הפרויקט יש להגיש טופס 4 שזה טופס לאכלוס ואז שוב נזמין את המודד לביצוע מדידה סופית ואחרונה לפני שמגישים הלאה את הטופס. הטופס קובע בין השאר שכל התהליך נעשה לפי התכנית.

 

דגשים לבחירת מודד מוסמך בדרום

אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור מודד מוסמך היא על ידי התייעצות עם האדריכל או הקבלן מולם בחרתם לעבוד. מדובר בבעל מקצוע איתו הם יעבדו באופן צמוד ולכן זו יכולה להיות דרך טובה לבחור אותו. במידה וזה לא עבד, תמיד כדאי לפנות לאנשים שאתם מכירים או לחפש מודד מוסמך ברשת האינטרנט.

 

מודד מוסמך בדרום כמה זה עולה?

המחיר של מודד מוסמך תמיד משתנה בהתאם למגוון רחב של קריטריונים כאשר מורכבות וגודל הפרויקט הם הגורמים שהכי משמעותיים כאן. המחיר בא לידי ביטוי בהתאם לשעות העבודה של המודד. העבודה שלו מורכבת מהמדידה הפיזית עצמה, אך בעיקר מניתוח הנתונים במשרד שלו. לרוב מה שנהוג לעשות הוא לסגור את כל המדידות של הפרויקט מראש ולקבוע מחיר, אבל לעתים יש צורך בביצוע מדידה נוספת ואז המודד מוסיף את הסכום הנדרש. המחיר של מודד מוסמך נע בין 5,500-12,000 ש“ח, כאמור בהתאם לגדל הפרויקט.

 

לסיכום, אין להקל ראש בבחירת מודד מקצועי.

 

 

עוד כתבות מעניינות: