ביקורת מבנים ובדק בית – טיפים חשובים

ביקורת מבנים ובדק בית – טיפים חשובים

בדק בית הפך בשנים האחרונות לפעולה שהיא פשוט חובה לביצוע לפני שנכנסים לגור בבית או דירה חדשים, אפילו אם זה עתה הסתיימה הבנייה שלהם על ידי הקבלן. מי שעומד לגור בנכס לא יכול לדעת האם התשתיות וכל מה שנמצא מתחת לרצפה או מאחורי הקירות אכן בוצע כפי שהיה אמור להתבצע או שאין, חלילה, תקלות שקרו תוך כדי סיום העבודות. את זה יוכלו להגיד אנשי מקצוע מעולם הבנייה ויש להם את המכשור והכלים לבדוק זאת.

 

למה חשוב לעשות בדק בית?

מי שאינו מכיר את עולם הבנייה, השיפוצים והתשתיות למגורים לא יוכל לדעת האם הבנייה התבצעה כמו שצריך או לא. אין לו את הידע או את כלי העבודה הנדרשים לשם בדיקה שהצנרת הותקנה כראוי, למשל, או שתשתית החשמל הונחה במקומה על פי התקנות. אחרי שאנשי מקצוע יבדקו את הדברים האלה – אפשר יהיה לעבור לגור בדירה בשקט נפשי ולדעת שהכל בסדר מכל הבחינות ואין תקלה או פגם שהם עניין של זמן עד שיחמירו ויפגעו בחוויית המגורים או יפריעו לשגרה.

 

בדק בית – גם לדירות מקבלן

לעיתים נדמה שאם הדירה מוכנה אחרי שהבנייה שלהם הסתיימה על ידי הקבלן אז אין צורך לעשות בה בדק בית. מדובר בטעות רווחת וחשוב להבהיר זאת – במקרים רבים הקבלן ירצה לסיים כמה שיותר מהר את הבנייה ולאכלס את המבנה ולכן ייתכן שיהיו עיגולי פינות פה ושם. לכן ההמלצה היא לשכור שירותי בדק בית גם כאשר מדובר בדירת קבלן, וכך אם מתגלים ממצאים שדורשים עבודה או טיפול – אפשר יהיה לטפל בהם ביחד עם הקבלן כשהוא עדיין באזור אתר העבודה.

 

איך לבחור חברת בדק בית?

כמו במקרים רבים אחרים שבהם נדרשים שירותים של אנשי מקצוע – גם במקרה זה כדאי מאד להתבסס על המלצות מצדם של אנשים שמכירים אותם היטב. במידה ויש באזור בניין או מבנה שזה עתה התחיל שלב האכלוס שלו הרי שסביר להניח שחלק מהדיירים הזמינו שירותי בדק בית בעצמם ולכן יהיו להם רעיונות או טיפים איך לבחור את החברה שתעשה את זה. אפשר גם לקבל מהם המלצות או טיפים כאלה ואחרים בנוגע להתנהלות בסמוך לסיום הבנייה.

 

מה המחיר של שירותי בדק בית?

חשוב להבין שמדובר באנשי מקצוע שבודקים במבנה כל צעד ושעל ועושים זאת על ידי כלים וידע מקצועיים וניסיון רב. המחיר עומד בדרך כלל על כמה מאות שקלים לכל מטר מרובע של הבית או הדירה ומדובר בהתקשרות עסקית נוחה מול חברה אחת שתבצע את התיאום בין אנשי המקצוע שיגיעו אל המבנה לצורת ביצוע הבדיקות.

 

לא לוותר על שירותי בדק בית!

אנשים רבים חושבים שאם הכל נראה בסדר הרי שאין צורך להוציא כסף נוסף על שירותי בדק בית. מחשבה שנייה ומוטעית היא שאם מדובר בחברה קבלנית שביצעה את הבנייה הרי שאין צורך לעשות ביקורת על העבודה שלה. כאמור – אף פעם אי אפשר לדעת מה עבר על התשתית לאחר שהוספו עוד שכבות למבנה ולכן מדובר בשירות מהותי שיכול לחסוך הרבה מאד כסף בהמשך, כסף שיהיה צורך להוציא על מנת לתקן תקלות שאפשר לאתר אותן מראש.

 

בוחרים חברה מקצועית ושומרים על ראש שקט

שירותי בדק בית מתאימים ונדרשים לאחר סיום הבנייה של כל מבנה – דירה, בית, משרד או בניין לצרכים מסחריים. זו האסמכתא הסופית שהמבנה מתאים לשהייה של אנשים ואין בו שום סיכון תקלה.

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

טיפים לקידום אורגני בגוגל

ישנן דרכים רבות לקדם את העסק שלך, אך קידום אורגני הוא הדרך הטובה והמשתלמת ביותר. קידום אורגני הוא כאשר אתה משתמש בחיפוש Google כדי לקדם

מהם כרטיסי ביקור דיגיטליים

כרטיסי ביקור דיגיטליים הם כלי שיווקי שימושי שיעזור לך להתבלט בקהל. הם יכולים לשמש כדרך לקדם את הכישורים והמומחיות שלך. הם גם מספקים לך הזדמנות