מהו זפת לאיטום גגות ומהם היתרונות שלו

זפת לאיטום גגות הוא סוג של איטום המשתמש באספלט כמרכיב העיקרי. זה מיושם בדרך כלל על גגות והציפוי שלו מגן על הגג מפני מים, רוח, שלג ואלמנטים טבעיים אחרים.

זפת לאיטום גגות הוא סוג של איטום המשתמש באספלט כמרכיב העיקרי. זה מיושם בדרך כלל על גגות והציפוי שלו מגן על הגג מפני מים, רוח, שלג ואלמנטים טבעיים אחרים.

לזפת לאיטום גגות יש בדרך כלל שלוש שכבות: שכבת אספלט או ביטומן חם (הנוזל השחור), שכבת חול או חצץ (החומר האפור), ושכבה עליונה של סיד hydrated (החומר הלבן). השכבה העליונה פועלת כחומר נוגד ציפוי למניעת צמיחת אצות על פני השטח. השכבות אז

זפת היא חומר דביק שחור או חום המשמש כחומר קירוי. לרוב מיישמים אותו על הרעפים ולאחר מכן מצופים בחומר על בסיס אספלט.

ניתן להשתמש בזפת למטרות רבות, כולל איטום גגות ומניעת סכרי קרח. הוא משמש במקומות מסוימים גם לסלילת כבישים, אך הוא הוחלף ברובו בחומרים אחרים כמו אספלט ובטון.

זפת הוא חומר שחור, דביק וגמיש המשמש באיטום גגות. זוהי תרכובת אורגנית שניתן לערבב עם חומרים אחרים כמו חול, אבן, חימר ומים כדי ליצור משחה או לשים על גבי גגות קיימים.

תכונות הזפת הופכות אותה לאידאלית לאיטום גגות מכיוון שניתן ליישם אותה כשכבה עבה, האוטמת את הרווחים בין הגג לקירות המבנה. לזפת יש גם עמידות גבוהה לחום וקור, מה שהופך אותו לאידיאלי לשימוש באקלים קר יותר שבהם סכרי קרח נפוצים.

 

איך מתבצע זיפות גגות?

זיפות גג הוא תהליך של איטום הגג בזפת כדי למנוע כניסת מים. זה נעשה בדרך כלל במהלך הקיץ כשהטמפרטורות גבוהות.

ישנן דרכים שונות לבצע זיפות גגות. דרך אחת היא באמצעות מברשת, אותה ניתן לקנות בחנויות לחומרי בניין. דרך נוספת היא באמצעות גליל נייר שהושרה בזפת ולאחר מכן הונח על גבי הגג.

התהליך מתחיל על ידי מריחת שכבה אחת על כל פני הגג שלך ונותנת לו להתייבש כ-20 דקות לפני מריחת שכבה נוספת והמתנה לייבוש שוב כ-20 דקות לפני מריחת שכבה נוספת וכו'.

זפת היא סוג של נוזל סמיך וצמיג המשמש לאיטום גגות ולמניעת נזילות. זיפות גג כרוכה בפיזור זפת על פני הגג, אשר מחומם לאחר מכן כדי להמיס אותו למצב נוזלי.

זיפות מסייעת במניעת נזילות בגגות על ידי יצירת שכבה אטומה על גבי הגג. זה גם עוזר להגן מפני תנאי מזג אוויר קיצוניים שעלולים לגרום נזק לחומר הקירוי.

זיפות גגות ניתן לבצע ביד או במכונה. השיטה בה נעשה שימוש תלויה בשאלה האם קיימים או אין חורים בגג לפני תחילת הזיפות ומאיזה חומר הוא עשוי.

זיפות גגות מתבצעת באמצעות מברשת בעלת ידית ארוכה ודלי להנחת הזפת החמה או האספלט בשכבות, החל מהמרזבים ועד למשטח הגג. ניתן לבצע זיפות גם באמצעות מרסס משאבה המורח בשכבות אספלט חם.

התהליך מתחיל בשטיפת הגג במים, ולאחר מכן צחצוח פסולת רופפת לפני מריחת שכבה אחת של אספלט נוזלי או שתי שכבות של חומר יבש. זיפות משמשת לעתים קרובות כחלופה לרעפים או רעפים, מכיוון שהיא קלה יותר להתקנה ופחות יקרה מאשר סוגים אחרים של חומרי קירוי.

 

עוד כתבות מעניינות: