ניכיון שיקים

 

אם טרם הכרתם את אחת הפעולות הפניננסיות הנפוצות בישראל, אתם מוזמנים להתוודע אליה במאמר זה: ניכיון שיקים. ניכיון שיקים הוא תחום שהלך, גדל והפך נפוץ בייחוד בשנים האחרונות. עד לפני מספר שנים, הישראלים ביצעו ניכיון שיקים במשורה, בעיקר מאחר שלא היכירו מספיק את עולם ניכיון השיקים, כמה הוא פשוט וכמה הוא כדאי.

ניכיון שיקים- לא מה שחשבתם

אז מהו למעשה שירותי ניכיון שיקים מסחריים ? מדובר בפעולה שעיקרה קבלת כסף מזומן, כנגד מסירת שיק דחוי. כמובן שפעולה זו חייבת בעמלה, וזו הדרך של הגוף המנכה להרוויח את לחמו. הגופים העיקריים המבצעים ניכיון שיקים בישראל הם בנקים וכן גופים שזהו תחום מומחיותם, ולמעשה הוקמו למטרות אלו. מרבית הגופים פועלים באופן פיראטי, אך חלק מהם פועלים בהכשר וברשות משרד האוצר.

כפי שצויין לעיל, ישנם הן גופים מורשים והן גופים שאינם מורשים לביצוע פעולת ניכיון השיקים. אין כל ספק כי הכדאיות שבביצוע פעולת הניכיון הוא אל מול הגופים המורשים. ביצוע פעולת ניכיון השיקים אל מול הגופים שאינם מורשים עלולה לגרור אחריה השלכות לא נעימות ואף שליליות למדי.

כך למשל, גוף שאיננו מורשה יגבה ריבית שהיא גבוהה מאד בדרך כלל. בנוסף לכך, הסנקציות בגין מיני אירועים שעלולים לקרות כמו למשל שיק שחזר, עלולות להסתיים בצורה לא נעימה במיוחד.

ניכיון שיקים- מבעד לפרגוד הגופים המבצעים

הגופים המבצעים ניכיון שיקים נבחנים ע"י השוק ברמה מאד גבוהה ובזכוכית מגדלת. על מנת שגוף יהא חלק משוק  זה, הוא נדרש לחסות תחת קריטריונים מסוימים. קריטריונים אלו כוללים ראשית דרישות פיננסיות כמובן, המאופיינים בכיסים עמוקים לרוב. ושנית, גם דרישות פרסונליות המאופיינות במהות הגוף, שירותיות וכדומה. אלו נחוצים על מנת להסדיר את שוק ניכיון השיקים, ולדרוש ממנו מקצועיות ברמה גבוהה ומספקת, כפי שנהוג לדרוש לגבי פעולות מסוג זה.

הגוף הנכון והבטוח ביותר לבצע בו פעולה של ניכיון שיקים, הוא הבנק שלכם כמובן. כאשר אנו מבצעים את פעולת ניכיון השיקים בבנק, אנו מקבלים כמה דברים חשובים מאד, בייחוד כאשר מדובר בכסף שלנו: ביטחון, בטחונות וודאות. הבנקים מעניקים שירותי ניכיון שיקים עבור כלל העסקים, מקטנים ועד גדולים. הבנק בתמורה לעמלה שהוא גובה, מעניק ללקוח את הביטחון המנטלי, וכן כמובן במובן הפרקטי יותר- ביטחונות ומסגרת האשראי.

אמנם הבנק הוא המקום הבטוח יותר, אך ישנם גם גופים נוספים שלהם היתרונות שלהם לעניין פעולת ניכיון השיקים. חברות חוץ בנקאיות מבצעות ניכיון שיקים גם כן. נכון שברבות המקרים העמלה תהא גבוהה יותר מאשר בבנקים, אך בתמורה לכך ישנו היתרון המובהק שהוא חוסר כפיפות של גופים אלו לרגולציה ולחוק (שהבנקים כמובן, מחוייבים אליהם). בנוסף לכך, עבור מי שהבנק איננו מטיב עמו לגבי ניכיון שיקים, יכול שהחברות החוץ הבנקאיות יטיבו עמו, שבכוחן של חברות אלו לקחת סיכונים גדולים יותר מאשר גופים רגולטוריים.

 

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

טיפים לקידום אורגני בגוגל

ישנן דרכים רבות לקדם את העסק שלך, אך קידום אורגני הוא הדרך הטובה והמשתלמת ביותר. קידום אורגני הוא כאשר אתה משתמש בחיפוש Google כדי לקדם

מהם כרטיסי ביקור דיגיטליים

כרטיסי ביקור דיגיטליים הם כלי שיווקי שימושי שיעזור לך להתבלט בקהל. הם יכולים לשמש כדרך לקדם את הכישורים והמומחיות שלך. הם גם מספקים לך הזדמנות