פתוח בשבת – מקומות שפתוחים בשבת

ישראל כידוע היא מדינה אשר מתנהלת על פי קודים יהודיים. הרבה מאוד מהכללים, חוקים וכן אופי ההתנהלות הלא פורמאלית נקבעים על ידי ההלכה או על ידי המסורת היהודית. אחד הדברים שמאפיינים את מדינת ישראל, היא העובדה שהחל מכניסת השבת, ביום שישי לפנות ערב ועד מוצאי שבת, עת הופעה של שלושה כוכבים בשמיים מוסדות רבים נסגרים.

יחד עם זאת, באופן טבעי, מאחר ורוב הציבור הוא חילוני וכן מדינת ישראל מכירה בכך שיום שבת זה היום היחידי בשבוע בו הורים וילדים יכולים לבלות ביחד, כמו כן, המדינה רוצה לעודד תיירות מחו"ל, אז היא כן מאפשרת למקומות רבים לפעול ואין הגדרה חד משמעית, ברורה, מה אמור להיות סגור וגם אם יש, אין בהכרח אכיפה בנושא.

על כן, כל מי שרוצה לצאת ולבלות בימי שישי-שבת, עם בני משפחתו, חבריו או אורחים מהארץ או מחו"ל, יכול למצוא מספיק מקומות בהם ניתן לעשות זאת. יחד עם זאת חשוב לזכור ולהבהיר כמה נקודות:

ראשית, כידוע, ברוב רחבי הארץ, אין תחבורה ציבורית בשבת. פה ושם יש מה התארגנויות מקומיות, כולל התארגנויות של רשויות מקומיות, אך באופן כללי, אין תחבורה ציבורית פעילה, על כן מי שאין לו רכב פרטי צריך למצוא פתרון אחר, למשל שימוש במוניות.

שנית, יש הרבה מאוד מקומות שמחייבים הזמנת כרטיסים מראש, זאת על מנת להבטיח כמות ספציפית ומדויקת של אורחים במקום. כך יהיה אפשר ליהנות ממנו יותר.

שלישית, באופן טבעי, מאחר ומדובר ביום שבת, מוטב לברר תחילה האם המקום באמת פתוח ובאילו שעות הוא פועל. זאת על מנת שלא תגיעו לחינם אל המקום ותגלו שהוא סגור.


אילו מקומות פתוחים בשבת?

אז מה פתוח בשבת? נתחיל מהמקומות הצפויים. למשל, פארקים, חופי ים, שמורות טבע, יערות, אתרים היסטוריים,  ומקומות אחרים שאי אפשר לסגור אותם ולמדינה גם אין אינטרס לסגור, שכן היא רוצה שמשפחות, זוגות ובכלל אזרחי המדינה יוכלו להגיע לכל אחד מהמקומות ולבלות בהם.

ישנם מוסדות ציבור שונים שפתוחים בימי שבת. למשל מוזיאונים. כך מוזיאון תל אביב, מוזיאון הטבע, מוזיאון ארץ ישראל ועוד שורה ארוכה של מוזיאונים. אלה מציגים תערוכות מסוגים קבועות ומתחלפות ותמיד אפשר להגיע ולבלות במקום מספר שעות. חלק מהתערוכות מיועדות לא רק למבוגרים אלא גם לילדים.

סוג אחר של מוסדות אשר פתוחים בשבת, הם היכל התרבות ותיאטראות רבים. שם אפשר למצוא הרבה פעמים הצגות לילדים ולכל המשפחה, הרצאות של אישי תרבות, מה שמכונה בפי כל "שבתרבות" מפגשים עם פוליטיקאים, אמנים ועוד, וכן אנחנו יכולים למצוא שם עוד שורה של אירועים שונים לקהל הרחב. חשוב לברר לפני שמגיעים, באיזה אירוע מדובר והאם הוא מתאים לכל המשפחה או רק למבוגרים.

אנחנו יכולים למצוא גם עסקים פרטיים אשר פתוחים בשבת לקהל הרחב, החל מבתי קולנוע, משחקיות לילדים, פארק שעשועים, פארק אקסטרים ומקומות אחרים בהם יכולים משפחות וילדים לבלות, ביחד או לחוד. דוגמא טובה הן חוות לרכיבה על סוסים או להבדיל, משקים אשר מאפשרים להורים וילדים להגיע, בשביל לקטוף פטריות, תותים, פירות וירקות אחרים אשר ניתן לקטוף ולקחת הביתה.

הרבה פעמים בימי שבת, נערכות הקרנות מיוחדות של סרטים. כך למשל בסינמטקים השונים ברחבי הארץ, נוהגים לערוך בימי שבת הקרנות של סרטים מיוחדים עם הרצאות של מומחים בתחום. לא פעם אגב, מדובר על סרטים והרצאות שמתאימות לילדים, כמו למשל, הרצאות על סרטי גיבורי על, קומיקס, חזרה בזמן ועוד.

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

טיפים לקידום אורגני בגוגל

ישנן דרכים רבות לקדם את העסק שלך, אך קידום אורגני הוא הדרך הטובה והמשתלמת ביותר. קידום אורגני הוא כאשר אתה משתמש בחיפוש Google כדי לקדם

מהם כרטיסי ביקור דיגיטליים

כרטיסי ביקור דיגיטליים הם כלי שיווקי שימושי שיעזור לך להתבלט בקהל. הם יכולים לשמש כדרך לקדם את הכישורים והמומחיות שלך. הם גם מספקים לך הזדמנות