תהליך קבלת הדרכון האירופאי

דרכונים אירופאים מונפקים על ידי האיחוד האירופי. הדרכון הוא מסמך מעבר המספק הוכחה לזהות ולאום. הדרכונים האירופיים הראשונים הונפקו ב-1957 והם היו עשויים מנייר. ב-2015, האיחוד האירופי הציג דרכון ביומטרי חדש המכיל תמונות של פניו וטביעות האצבע של המחזיק, אשר נסרקות באמצעות מצלמות ברזולוציה גבוהה בשדות תעופה ובנקודות מעבר גבול.

תהליך קבלת הדרכון

האיחוד האירופי קבע חובה לכל אזרחי האיחוד האירופי להחזיק בדרכון. הדרכון הוא מסמך המקנה לבעל הזכות לטייל ולגור בכל מדינה באיחוד האירופי.

המטרה העיקרית של דרכון אירופאי היא לנסיעות בינלאומיות. אבל, כפי שאתה יכול לראות מהאינפוגרפיקה הזו, ישנם יתרונות רבים אחרים של אחד, כגון פתיחת הזדמנויות בתעסוקה ובחינוך. האיחוד האירופי מנפיק דרכונים לאזרחיו מאז שנות ה-50. חברת europassport דואגת לתהליך קבלת הדרכון וכל התהליך בלי כל בעיה,הרעיון מאחורי זה היה לספק לאנשים מסמך שיאפשר להם לנסוע בצורה רחבה וקלה ברחבי היבשת. תהליך קבלת הדרכון התפתח עם הזמן. כיום, הרבה יותר קל לאנשים להשיג כזה כל עוד יש להם תעודות זהות והוכחות למקום מגוריהם.

האיחוד האירופי הוציא חוק חדש שיקל על אזרחים ברחבי האיחוד האירופי להגיש בקשה לדרכון אירופאי. החוק החדש מאפשר לכל אזרח האיחוד האירופי שאינו מחזיק כעת בדרכון להגיש בקשה לדרכון באמצעות אותו תהליך כמו שאר אזרחי האיחוד האירופי. האדם יצטרך לספק את המידע הביומטרי שלו והוכחת זהות. אלו חדשות טובות עבור אלה שחיכו להגיש בקשה לדרכון אך לא הצליחו לעשות זאת מכיוון שלא יכלו להרשות זאת לעצמם או שלא היה להם את התיעוד הדרוש.

הדרכון האירופאי החדש

אזרחות האיחוד האירופי ניתנת למי שחי באיחוד האירופי ויש לו את הזכות לחיות, לעבוד וללמוד בכל אחת מהמדינות החברות. אזרחות האיחוד האירופי היא סוג של הגנה בינלאומית המעניקה לך זכויות כגון הזכות לטייל ולגור בכל מקום באירופה. אזרחות האיחוד האירופי יכולה להתקבל על ידי לידה או התאזרחות במדינה של האיחוד האירופי או על ידי נשוי למישהו ממדינת האיחוד האירופי. אזרחי האיחוד האירופי יכולים להגיש בקשה לדרכון בכל אחת מהמדינות החברות. האיחוד האירופי הוציא תקן דרכון חדש אשר צפוי לצאת עד 2020. העיצוב החדש יהיה דק יותר, עמיד יותר ובטוח יותר. האיחוד האירופי הציג דרכון חדש עם שבב RFID מוטבע. זאת כדי להקל על המדינות החברות באיחוד האירופי לשתף מידע ולשפר את אבטחת הגבולות.

הדרכון האירופאי החדש הוא מדד כפול. מצד אחד, זה יקל על המדינות החברות באיחוד האירופי לשתף מידע זה עם זה ולשפר את אבטחת הגבולות. מצד שני, אמצעי זה יסייע גם במלחמה בטרור בכך שיקשה על מחבלים להשיג דרכונים מזויפים או תעודות נסיעה מזויפות.

האיחוד האירופי הציג לאחרונה יוזמה חדשה להנפקת דרכונים אירופאים. האיחוד האירופי הציג לאחרונה יוזמה חדשה להנפקת דרכונים אירופאים. המדיניות החדשה נועדה להקל וזול יותר על האירופים לטייל ברחבי אירופה ולהגן על הנתונים האישיים שלהם מפני הממשלה. מאמר זה מציג את המדיניות החדשה ודן ביתרונותיה ובחסרונותיה. האיחוד האירופי הוא איחוד של 28 מדינות חברות. אזרחים ממדינות האיחוד האירופי יכולים לנסוע בחופשיות ללא כל דרישות דרכון או ויזה בשטח האיחוד. האיחוד האירופי מנפיק דרכונים מאז 1954, והדרכון הראשון ממש הונפק ב-1958 לד"ר קונרד אדנאואר, שהיה הקנצלר הראשון של גרמניה לאחר מלחמת העולם השנייה.

עוד כתבות מעניינות: